بیمارستان رضوی

بیمارستان فوق تخصصی رضوی در یک نگاه
افزایش روزافزون زائران بارگاه منور علی بن موسی الرضا(ع) و لزوم ارائه‌ی صحیح و بهتر خدمات فرهنگی اجتماعی و توسعه و تداوم این امر و نیز محبوبیت جهانی این مرکز، باعث شد که افق نگاه آستان قدس رضوی این بار خدمات درمانی را مورد توجه خویش قرار داده و به منظور فراهم آوردن امکانات مناسب درمانی برای زائران، مجاوران و ارادتمندان حضرت در اقصی نقاط دنیا، پروژه ساخت بیمارستان فوق تخصصی رضوی را از سال ۱۳۷۵ آغاز کرد.
در اجرای این پروژه، از نظرات فنی مشاوران داخلی و خارجی کمک گرفته شده و ساختمان بیمارستان با بهترین سازه‌ها و مطابق با استانداردهای ملی در سطح بالا ساخته شده و نسبت به حوادث طبیعی از ایمنی کامل برخوردار است. زیربنای این بیمارستان بالغ بر ۵۶ هزار مترمربع و در پنج طبقه احداث شده که با داشتن اساسنامه‌ای مستقل به ثبت شرکتها رسیده است. این بیمارستان از بهمن‌ماه سال ۱۳۸۴ با مجوز و نظارت مستمر اداره نظارت بر درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فعالیت خود را آغاز کرد.
آستان قدس رضوی با این هدف که هموطنان عزیز ایرانی و مسلمانان منطقه بتوانند نیازهای درمانی خود را با اطمینان خاطر نسبت به رعایت ضوابط شرعی و همچنین مطابق با استانداردهای پزشکی از این مرکز برآورده سازند و جهت معالجه، از عزیمت به کشورهای غربی بی‌نیاز شوند، امکانات و تجهیزاتی پیشرفته و کادر درمانی مجرب و متخصص را فراهم کرده است.
بیمارستان رضوی که به نام حضرت امام علی بن موسی الرضا(ع) متبرک می‌باشد و در خراسان رضوی واقع شده، با ارائه پیشرفته‌ترین خدمات تشخیصی و درمانی برای بیماران داخل و خارج کشور و با استفاده از پزشکان برجسته و محققان نخبه علوم پزشکی داخل و خارج کشور به عنوان برترین بیمارستان خاورمیانه مطرح است. همچنین فعالیت در عرصه‌های علمی پژوهشی و آموزشی نیز در صدر برنامه‌های این بیمارستان قرار دارد تا با بهره‌گیری از منابع غنی اسلامی و استفاده از پزشکان و محققان داخلی و نخبگان علمی ایرانی مقیم خارج از کشور، نوآوری‌های جدید علمی و پزشکی در ارتباط با فرآیند صلح‌آمیز هسته‌ای ایران از قبیل پزشکی هسته‌ای را تقدیم هموطنان عزیز و سایر مردم جهان نماید. اعتقاد و ارادت مردم ایران و مسلمانان سایر کشورها به حضرت امام رضا(ع) و وابستگی این بیمارستان به آن آستان مقدس موجب استقبال ویژه بیماران در بهره‌مندی از خدمات درمانی این مرکز شده است.
وابستگی این بیمارستان به آستان قدس رضوی ارائه خدمات متفاوتی را نسبت به سایر مراکز درمانی می‌طلبد. خدماتی که در پرتو تکریم و احترام مراجعه کننده باشد. با توجه به بزرگی محوطه و باغ بیمارستان و لزوم راهنمایی مراجعه‌کنندگان، استقبال از درب بیمارستان به وسیله تاکسی‌های خدماتی صورت می‌گیرد. محوطه و فضای دلنشین بیمارستان با اسامی گل‌ها زینت شده است و هر خیابان محدود به گل خاصی می‌باشد: خیابان لاله، رز، زنبق، ارکیده و… زیبایی این فضا را تا هنگام رسیدن به ورودی اصلی بیمارستان حس می‌کنید.
استقبال از ورودی اصلی بیمارستان نیز توسط گروه تکریم متشکل از افراد آقا و خانم که مسلط به چند زبان اصلی از قبیل انگلیسی و عربی می‌باشند صورت می‌گیرد. لباس ویژه این گروه با آرم گروه تکریم مراجعه کننده مزین شده است. گفتیم که بیمارستان متشکل از پنج طبقه می‌باشد. در طبقه منهای یک بیمارستان، واحدهای MRI، پزشکی هسته‌ای، CSR و واحد پشتیبانی قرار دارد. در طبقه همکف کلینیک‌ها، آزمایشگاه، رادیولوژی، آندوسکوپی و 
بخش بازتوانی قلب و اورژانس واقع شده است.
بخش‌های سایر طبقات نیز شامل بخش‌های زیر می‌باشند:
طبقه اول: اتاق‌های ICU، اتاق‌های عمل و کت لب
طبقه دوم: بلوک زایمان، بخش زنان، NICU و بخش جراحی
طبقه سوم: بخش قلب I و II، CCU و جراحی قلب
حال به تشریح هر کدام از بخش‌ها می‌پردازیم:

       بیمارستانهای شبانه روزی مراکز خدمات درمانی

افزدون

آدرس : بزرگراه آزادی

افزدون

مرتبط

۱ نظر

  1. دکتر علی مصدق, 45 سال ها گذشته

    از کارهای ماندگار مدیران لایق و دلسوز با مدیریت کم نظیر و نستوه اقای طبسی که انشالله مرضی امام همام ثامن الایمه خواهد بود. و امیدوارم استمرار یابد.

       -   پاسخ دادن

ثبت نظر شما

با کليک بر روي ستاره ها ، به اين مطلب امتياز دهي کنيد :