بیمارستان قائم (عج)

مرکز پزشکی  قائم(عج) حدوداً در شمال غرب حرم مطهر حضرت رضا (ع) ودر منطقه ای به نام احمدآباد سابق مشهد واقع گردیده است . حدود جغرافیایی آن از شمال به خیابان احمد آباد و از جنوب به خیابان کوهسنگی و از شرق به هنرستان شهید بهشتی و از غرب به خیابان پرستارمنتهی می گردد .
مساحت این بیمارستان درابتدا ۲۰۰۰۰  متر مربع بوده است . عملیات ساختمانی آن ازسال۱۳۳۹ آغازشد و درسال ۱۳۴۶ ،۷۰۰۰ مترمربع ساختمان جهت راه اندازی کلینیک های بیمارستان آماده گردید . سپس درسال ۱۳۵۰ بخشهای مختلف بیمارستان در ۶ طبقه ( ۴ طبقه فوقانی و ۲ طبقــه تحتـانـی ) مـورد بهـره بـرداری قـرارگـرفت . در سال ۱۳۵۳ بیمارستـان کوچکـی کـه در جـوار آن  بـود خـریـداری و بـه بیمارستان قائم (عج) افزوده شد .
لازم به توضیح است که این  بیمارستان کوچک در مرحله اول بصورت فوریتهای پزشکی شامل سوختگی ، گوش وحلق و بینی به مراجعین خدمات می داد . این قسمت سپس تبدیل به بخش مستقل سوختگی شد و اکنون به پلی کلینیک تخصصی بیمارستان تغییرکاربری داده شده است .درسال ۱۳۵۴ جهت توسعه بیمارستان ، زیربنایی به مساحت ۱۰۰۰۰ متر مربع شروع به ساختمان شد و در سال ۱۳۶۲ به پایان رسید و مورد بهره برداری قرارگرفته است . همچنین به علت نیاز شدید استان به بخش سی تی اسکن در سال ۱۳۶۴ در طبقه تحتانی بیمارستان این بخش آماده و راه اندازی شد . از سال ۱۳۶۹ با همت افراد خیر و نیکوکار بخشهای جدیدی مانند جراحی قلب باز به بیمارستان افزوده شد .این بخشها شامل بخش مراقبتهای ویژه و ICU برای بیماران و بخش پیوند کلیه برای ۱۶ بیمار می باشد . در سال ۱۳۷۵ ساختمانی در قسمت جنوبی بیمارستان ساخته شد و بیمارستان مجهزبه دستگاه M.R.I گردید . این دستگاه از تکنولوژی پیشرفته ای جهت عکسبرداری از بیماران برخوردار است . با توجه به موقعیت جغرافیای استان این بیمارستان درکلیة مواردی بهداشتی و درمانی فعال ، به  استانهای همجوار نیز خدمات درمانی ارائه  می کند .
این بیمارستان در سه مرحله به شرح زیر ساخته شده است :
مرحلـه اول : قسمت قـدیمـی شامـل امـور اداری و درمـانـگـاههـا .
مرحلـه دوم : قسمت قـدیمـی بیمارستـان در شش طبقـه و یک نیـم طبقـه .
مرحلـه سوم : قسمتهـای جدیـد ،که پس از انقلاب اسلامی ساختـه شده و بـه قسمتهای دیگر افزوده شـده است .

       بیمارستانهای شبانه روزی مراکز خدمات درمانی

افزدون

آدرس : خیابان احمد آباد، نرسیده به میدان شریعتی

وب سايت

زمان : شبانه روزی

شماره تماس : 38400000 (051)

پست الکترونيک : quaem.medical.center@mums.ac.ir

افزدون

مرتبط

ثبت نظر شما

با کليک بر روي ستاره ها ، به اين مطلب امتياز دهي کنيد :